رمز خود را فراموش کرده اید ؟

ساخت حساب کاربری

بیمه بدنه

 

برای جبران خسارت ناشی از تصادف اتومبیل چه نوع بیمه ای نیاز داریم؟

بیمه اجباری اتومبیل که به بیمه ثالث نیز معروف است، جهت پوشش های جانی و صدمات جسمانی افراد در تصادفات کاربرد دارد و پوشش مالی قابل توجهی برای خسارت وارد شده به بدنه اتومبیل را ندارد، بنابراین در صورت وقوع تصادفاتی که خسارت قابل ملاحظه ای به خودرو شما وارد می شود و یا در برابر سرقت اتومبیل، بیمه بدنه اتومبیل شرکت بیمه سامان می تواند بهترین راه حل جبران اینگونه خسارت باشد.

بیمه سامان در کرمان با توجه به نیازها و تکمیل سبد بیمه های خود اقدام به ارائه بیمه بدنه خودرو نموده است.

پوشش های اصلی بیمه بدنه :

1- خسارت بر اثر تصادف

2- خسارت بر اثر آتش سوزی، صاعقه، انفجار

3- سرقت خودرو

پوشش های اضافی بیمه بدنه سامان:

بیمه سامان علاوه بر پوشش های اصلی بیمه بدنه ، شامل پوشش های اضافی می باشد که مشمول پرداخت هزینه اضافی برای بیمه گذاران می باشد.

1- سرقت درجای تمام قطعات

با داشتن این پوشش هنگامی که یکی از قطعات اصلی خودرو یا لوازم جانبی نصب شده بر روی ماشین به سرقت برود بیمه پس از کسر فرانشیز، خسارت وارده به شما را پرداخت می کند.

2- شکستن شیشه اتومبیل

با این پوشش هر زمان که شیشه اتومبیل شما دچار شکستگی شود فارغ از اینکه علت آن چی بوده است، بیمه به شما خسارت پرداخت می کند.

3- خطر حوادث طبیعی

خسارتی که بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل یا طوفان می تواند به خودرو وارد کند به صورت عادی در پوشش های بیمه بدنه قرار نمی گیرد اما یکی از پوشش های اضافی است که می توان برای بیمه نامه تهیه کرد و خودرو را  برابر این حوادث نیز بیمه کرد.

4- آسیب های وارده به خاطر مواد شیمیایی و اسیدی

در خیابان های شلوغ هر لحظه ممکن است تا اتفاقی غیرقابل منتظره باعث صدمه به خودرو شما شود. یکی از این حوادث پاشیده شدن مواد شیمیایی و یا مواد اسیدی بر روی خودرو است که می تواند صدمات جدی به بدنه خودرو وارد کند با این پوشش در صورتی که یکی از این اتفاقات بررای خودرو شما بیافتد بیمه به شما خسارت پرداخت می کند.

5- هزینه رفت و آمد (ایاب و ذهاب درمدت تعمیرات)

بعضی اوقات خسارت وارد شده به اتومبیل به حدی است که مدت زمان زیادی برای تعمیر آن لازم است و در این مدت نمی توان از آن استفاده کرد. بیمه بدنه سامان پوشش جالبی دارد که در صورت تائید کارشناس حداکثر تا مدت 30 روز هزینه ایاب و ذهاب براساس فرمول مشخص در بیمه نامه به شما پرداخت میکند. ضمنا هزینه های مربوط به حمل توسط یدک کش در هنگام تعمیرات نیز شامل این پوشش می شود.

6- پوشش نوسان قیمت خودرو

با گرفتن این پوشش شما ارزش خوروی خود را در برابر نوسانات قیمت حفظ می کنید و چنانچه در طول مدت بیمه نامه قیمت خودرو افزایش یابد براساس نرخ مشخص شده در بیمه نامه در هنگام بروز خسارت قیمت خودرو براساس قیمت روز پرداخت می گردد. این پوشش شامل افزایش ارزش خودرو تا  25 درصد و 50 درصد و 100 درصد ارزش اصلی خودرو می باشد.

7- تخریب ،آشوب و بلوا

این پوشش در مواقعی که به علت اعمال غیر عمدی تخریب و آسیبی به خودرو وارد گردد قال ارائه است و به شرطی که بیمه گذار و یا مالک خودرو در این پوشش عامل بروز خسارت نباشند.

8- حذف فرانشیز خسارت اول

درصورتی که این پوشش را برای خودرو خود انتخاب بفرمایید، فرانشیز خسارت اول برای خسارت های جزئی حذف می گردد و فرانشیز خسارت دوم 10 درصد و فرانشیز خسارت سوم 20 درصد و خسارت های بعدی به همین صورت اضافه می گردد. این پوشش صرفا شامل فرانشیز اولین حادثه و هریک از پوشش های اضافی می گردد و فرانشیز خسارت های بعدی براساس شرایط مندرج در ظهر بیمه نامه ملاک محاسبه قرار می گیرد.

با 9- پوشش میخ کشیدگی و خط کشیدگی:

با گرفتن این پوشش بدنه خودرو را در مقابل خطرات میخ کشیدگی و یا خط کشیدگی در هر مکانی بیمه می کنید. این پوشش صرفا در خصوص خودروهای سواری و در هر زمان از بیمه نامه می بایست خودروی مورد بیمه بازدید گردد.

شرایط خصوصی بیمه بدنه سامان

پرداخت هرگونه خسارت ارائه سند مالکیت و گزارش پلیس (کروکی) الزامی میباشد . (پرداخت خسارت تا سقف 100 میلیون ریال بدون گزارش پلیس منوط به تائید بیمه گر میباشد.)

- بیمه گذار محترم رویت سلامت پس از دریافت هر خسارت و تعمیران الزامی است و در غیر اینصورت بیمه گر برای خسارت احتمالی همان نواحی می تواند تعهدی نداشته باشد.

- حق بیمه دین مسلم بیمه گذار است و در صورت عدم تائیدیه ، بیمه گر تعهدی نسبت به پرداخت خسارت ندارد . در صورت تقسیط حق بیمه و عدم پرداخت برخی اقساط بیمه گر به تشخیص خود در پرداخت بخشی از خسارت بر اساس قاعده نسبی مختار می باشد . ضمنا عدم وصول وجه چک که بابت حق بیمه داده شده به منزله عدم وصول حق بیمه میباشد.

- کلیه اختلافات ناشی از این بیمه نامه با ارجاع امر به هیات داوری و با رعایت قانونه مورد حل و فصل قرار خواهد گرفت.

- چنانچه تغییر مورد استفاده یا اتصال یدک صورت پذیرد ، در زمان پرداخت خسارت قاعده نسبی اعمال خواهد شد.

- خسارت ناشی از نصب تجهیزات گاز سوز غیر استاندارد و یا نصب شده توسط عوامل غیرمجاز تحت پوشش بیمه بدنه نمی باشد.

- پوشش حذف فرانشیز شامل خسارت کلی و سرقت کلی نمیگردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه بدنه اتومبیل خود می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید.

بالا
Supportscreen tag